Nedělní ohlášky 10. 2. 13 – 5. neděle v mezidobí

Svátky a památky v týdnu:
Pondělí 11. 2. – Panny Marie Lurdské
Středa 13. 2. – Popeleční středa
Neděle 17. 2. – 1. postní

Mše svaté v týdnu:
Klikněte ZDE: Bohoslužby

– P. Jiří děkuje všem lektorům za účast na pondělním setkání. Děkuje za lektorskou službu, kterou ve farnosti vykonáváte.

– Pravidelná měsíční sbírka na opravy minulou neděli byla 5.210,- Kč. P. Jiří přijal také dar 1.000,- Kč. Bůh štědře odplať Vaše dary.

– Krátká statistika udělených svátostí v minulém roce: křtů 12; biřmování 9; manželství 4; pomazání nemocných 24. Pohřbů bylo 12.

– V Rajnochovicích na táborovém středisku Archa připravují pro děti na jarní prázdniny prázdninové pobyty. Pro děti našeho okresu je připraven termín 22. 2. do 1.3. Rodiče, kteří by chtěli na tento pobyt přihlásit svoje děti, najdou podrobnosti na plakátku ve vývěsce.

– Plakátky na vývěsce:
– U příležitosti 200. výročí narození sv. Jana Boska jsou dnes ve Zlíně u salesiánů na Jižních Svazích k uctění ostatky tohoto světce.
– Ve dnech 15.-17. února bude na Svatém Hostýně VI. národní setkání společenství Modliteb otců.
– V sobotu bude na poutním místě v Dubu nad Moravou Pouť zamilovaných.
– Jarní prázdniny na Svatém Hostýně – viz. plakátek
– Ve dnech 22.-24.2. – v kněžském semináři duchovní obnova pro muže od 17 do 35 let.

– Popeleční středou začíná doba postní, která nás má vést k vnitřní duchovní obnově a vybízí nás k většímu sebeovládání a důkladnějšímu pokání. Popeleční středa je dnem přísného půstu a při mši se na znamení pokání uděluje popelec. V tento den si máme odříct masité pokrmy a nejvýše jednou se najíst dosyta. Popelec se bude udělovat i o 1. neděli postní.

– Arcidiecézní charita Olomouc připravila na postní dobu dobrovolnou aktivitu Postní almužna. Dnes si můžete vyzvednout papírové pokladničky, do kterých se vkládají úspory-almužny. Z našich „almužen“ se podporuje adoptovaná holčička Christelle z Haiti.

– Během postní doby se budou konat pobožnosti křížové cesty. Ve středu i v pátek v 17:30 hodin. V pátek budou pobožnost vést určité skupiny. Pro celou farnost bude křížová cesta o 3. a 5. neděli postní. Na Velký pátek v 15 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..