Ohlášky Hulín 11. 5. – 4. neděle velikonoční

Středa 14. 5. – Svátek sv. Matěje, apoštola
Pátek 16. 5.- Svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka
Neděle 18. 5. – 5. neděle velikonoční

Májové pobožnosti v týdnu:
Pondělí, středa, pátek a sobota po mši svaté

– P. Jiří děkuje všem členům živého růžence za modlitby, kterými vyprošují mnohé milosti i za účast na nedělním setkání a všem, kdo jste se celý týden modlili za duchovní povolání.

– V sobotu 10. 5. byla v Olomouci Diecézní pouť ke sv. Janu Sarkanderovi. Při ní byl oceněn za dlouholetou varhanickou službu p. Čechmánek…………

– Dnes je sbírka na křesťanská média.

– V neděli 11. 5. je neděle Dobrého pastýře Den modliteb za povolání k duchovnímu stavu. Pomodlete se za nová povolání i za bohoslovce. V naší farnosti máme Adorační den v rámci adoračních dnů v naší diecézi. Nejsvětější svátost k adoraci bude vystavena po skončení mše svaté (10:15 h.). V 18:30 h. bude společné zakončení.

– V pátek se slaví svátek sv. Jana Nepomuckého. Na mnohých místech v zahraničí se konají pobožnosti u jeho soch. I my půjdeme příští neděli po mši svaté k jeho soše a budeme prosit za náš národ a za všechny křesťany.

– Příští neděli 18. května bude na Svatém Kopečku u Olomouce Pouť rodin. Mše svatá bude v 10:30 hodin a po ní bohatý program pro rodiny.

– V pátek 23. května bude Noc kostelů. Týden před tím, pátek 16.5., bude na kaplance v 19 hodin organizační setkání. Prosím všechny, kdo se v minulosti podíleli, aby přišli.

– Blíží se pouť do Křtin (30. 5. – 1. 6.). Na stolku u zpovědnice jsou přihlašovací listiny k zapisování pro pěší, na cestu vlakem, autobusem, ubytování a zajištění stravy. Protože letos je Rok rodiny, měla by to pro nás být pouť rodin a zvláště naší farní rodiny. Proto bude v programu pouti čas (10 – 11:30 hod.) pro setkání všech poutníků farníků a místo pobožnosti křížové cesty půjdeme cestou světla.

– Prázdninový týden na faře bude 7. – 11. července a je určen pro děti 1. – 9. třídy (i pro děti, které letos nastupují do ZŠ). Přihlášky a bližší informace jsou v zákristii.

– Na zámku v Chropyni bude od 16. května výstava Cestou křížů.