Ohlášky Pravčice 24. 4. – 5. neděle velikonoční

Pondělí 25. 4. – Svátek sv. Marka, evangelisty
Pátek 29. 4. – Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
Neděle 1. 5. – 6. velikonoční

Bohoslužba slova v týdnu:
Pátek 19:00 hodin

– P. Jiří děkuje všem, kdo jste se modlili za kněze sloužící v našem děkanátu i za naše setkání.

– Tento týden je poslední možnost přihlásit se na setkání mládeže do Krakova za zvýhodněnou cenu. Mladí z našeho děkanátu, kteří na toto setkání (i předprogram) chtějí jet společně, se přihlašují přes Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži. Do poznámky v přihlášce se píše věta „Jedu s AG Kroměříž“. Kdo nechce jet na předprogram, se hlásí přes arcidiecézi Olomouc. O podporu je možné žádat p. faráře.
Přihlášky pro účastníky jsou na webové stránce https://krakov2016.signaly.cz/. Závěrečné části setkání se může zúčastnit každý, kdo si troufne spát pod širákem.

– V sobotu 30. 4. bude na Svatém Hostýně 23. celonárodní pouť hasičů. Podrobnosti všech poutí na Hostýně najdete na plakátku v předsíni kostela. V sobotu začíná poutní sezóna i na poutním místě v Dubu nad Moravou poutí tatínků s dětmi a za týden poutí maminek.

– Příští neděli 1. 5. bude v 16:30 h. na faře v Hulíně setkání rodin s pracovníky centra pro rodinu + vyrábění drhaných náramků. V 17:45 hodin bude v kostele májová pobožnost.

– Blíží se naše farní pouť do Křtin (6. – 8.5.). Zájemci o putování hlaste se u P. Jiřího.

– V sobotu 7. května bude v katedrále v Olomouci Arcidiecézní pouť ke sv. Janu Sarkanderovi.

– V neděli 8. května bude v naší farnosti Adorační den v rámci adoračních dnů v naší diecézi. V tento den bude po mši svaté 9:00 h. vystavena Nejsvětější svátosti oltářní k adoraci. Společné zakončení adorace s požehnáním bude ve 14:30 h. P. Jiří prosí o zapsání adorantů do rozpisu k adoraci.

– V sobotu 14. 5. bude v kněžském semináři ministrantský den. Podrobnosti v zákristii.

– Na stolku vzadu v kostele jsou petiční archy k podepsání petice proti novele zákona o registrovaném partnerství – osvojování dětí svých protějšků.

– Svatý Otec vyhlásil na neděli Božího milosrdenství celoevropskou sbírku pro Ukrajinu. Vzadu za lavicemi je pokladnička, do které je možné do příští neděle 1. 5. na tento účel přispět.

Další oznamy viz. Hulín