Ohlášky Záhlinice 5. 11. – 31. neděle v mezidobí

Pátek 10. 11. – památka sv. Lva Velikého, papeže a učitele církve
Sobota 11. 11. – památka sv. Martina Tourského, biskupa
Příští neděle 12. 11. – 32. neděle v mezidobí

1. Odpustky pro duše v očistci: Ve dnech od 25. října do 8. listopadu je možno získat po splnění tří podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

2. V neděli 5. 11. v 15:00 bude bohoslužba slova na hřbitově u hlavního kříže a ve 14:00 bude bohoslužba slova na hřbitově v Chrášťanech.

3. V neděli 5. 11. byla sbírka na Charitu.

4. Opravy:
– Dokončujeme osvětlení, chybí ještě čtyři světla na osvětlení stropu a dokončit křížovou cestu.
– Se stolaři jsme poměřili lavice, dáme ke stěně ze dřeva zástěny místo koberců a zrovna tak i do posledních lavic, aby tam nešel studený vzduch, když se topí.
– Před hlavními dveřmi uděláme střechu, aby tolik nepršelo na dveře a bylo to chráněno.
– A nyní, to hlavní, 3. prosince na první neděli adventní přijede do farnosti Záhlinice otec biskup Antonín Basler, vykoná pastorační návštěvu a požehná nové hlavní dveře do kostela i se zádveřím. Další podrobnosti si řekneme příští týden.