Ohlášky Záhlinice 29. 9. – 26. neděle v mezidobí

Středa 2. 10. – Andělů strážných
Pátek 4. 10. – sv. Františka z Assisi
Neděle 6. 10. – 27 neděle v mezidobí

1. V pátek 4. 10. první pátek v měsíci říjnu.

2. Začíná měsíc modlitby sv. růžence a také mimořádný měsíc misií. V úterý 1. října, v den památky sv. Terezie od Dítěte Ježíše, bude papež František předsedat nešporám, které zahájí mimořádný misijní měsíc. Liturgie začne v 18 hodin ve Vatikánské bazilice.
Příležitostí k vyhlášení mimořádného misijního měsíce se stalo 100. výročí vydání misijní encykliky Papeže Benedikta XV. „Maximum illud“ (30. listopadu 1918) Papež František zvolil za jeho motto slova: „Pokřtění a vyslaní: Kristova církev na misii ve světě“.
„Papež František nás chce povzbudit k větší misijní angažovanosti. Připomíná, že ji nemůžeme delegovat na někoho jiného, protože každý z nás je z moci svého křtu spoluzodpovědný“