Ohlášky Záhlinice 4. 10. – 27. neděle v mezidobí

Středa 30. 9. – sv. Jeronýma, kněze a učitele církve
Čtvrtek 1. 10. – sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve
Pátek 2. 10. – svatých andělů strážných

1. V sobotu 10. října byly farnosti našeho děkanátu pozvány do olomoucké katedrály na Pouť za obnovu rodin a za kněžská a řeholní povolání. Vzhledem k omezením, která platí během nouzového stavu, se tato pouť nemůže konat. Otec arcibiskup se na nás obrací těmito slovy: „Prosím však, aby věřící vzali vážně naléhavost situace, kdy máme v přípravném ročníku kněžského semináře jediného kandidáta a v některých ročnících semináře žádného. I přes vnější omezení je třeba se probudit a s pokorou i důvěrou naléhavě prosit v modlitbě.“ Prožíváme měsíc říjen. Udělejme tento důležitý krok: Setkávejme se v rodinách ke společné modlitbě růžence po celý měsíc a obětujme modlitbu růžence zvláště za obnovu rodin a za růst kněžských a řeholních povolání. Pokusme se vytvořit most modlitby ve stejný čas – večer ve 20 hod.

2. Příští neděle 11. 10. je misijní.