11. K ŽIVOTU KŘESŤANA PATŘÍ I SPORT A ZÁBAVA

Pier Giorgio měl v očích radost ze života. Vždyť Bůh nás nechce vidět zarmoucené, utrápené starostmi. Mnoho lidí si myslí, že zbožný je ten, kdo se stále jen modlí, rozjímá, je zavřený v kostele a s druhými mluví výhradně o Pánu Bohu. Pier Giorgio byl velmi zbožný. Všechno, co dělal, dělal s Bohem. Ale žil nejen v kostele. Dokázal se také radovat z obyčejných věcí a možností, které život nabízel. Rád chodil se svými přáteli plavat. Na pláži se rád opaloval. Bavilo ho pro své přátele vymýšlet nové hry a zábavu. Měl rád všechno krásné, co nabízel život: přátele, přírodu, umění, sport. Silně a vážně se zamiloval. Chtěl se s dívkou oženit, ale jeho rodiče dali jasně najevo svůj nesouhlas. Když viděl, že sňatek by znamenal trvalé napětí v rodině, s dívkou se rozešel. Ztrátu nesl velmi těžce a bolestně. Život mu však nezhořkl. Svou bolest odevzdal Bohu. Bavila ho jízda na koni. Byl to otcův kůň, ale v sedle se dokázal udržet jen Pier Giorgio. Pádi! na koni krajem celé desítky kilometrů. Často si brával do sedla děti a proháněl se s nimi po venkově. Občas si dopřával malou radost: byl mírným kuřákem doutníků. Další jeho velkou radostí byly hory. Uměl lézt po laně. Viset na laně mezi nebem a zemí pro něj býval jeden z nejsilnějších zážitků. I toto všechno nabízel život s Bohem. Věděl, že všechno krásné člověka, který nesetrvává v hříchu, k Bohu přivádí, nikoliv odvádí. Většina lidí z jeho okolí se domnívala, že se chce stát knězem. Pier Giorgio věděl, že kněžství je jen jedna z cest, kterou v životě Bůh člověku nabízí. Jemu byl bližší život ve světě jako jeden z obyčejných lidí – laiků. Měl spoustu přátel. Nikdy se nepovažoval za spisovatele, ale záleželo mu na tom, aby si našel čas na psaní dopisů, zvlášť svým přátelům.

Bůh nás chce vidět šťastné. Když si hrajeme, sportujeme, bavíme se, neznamená to, že jsme na Pána Boha zapomněli. Nemusíme se zříkat toho krásného, co nám život nabízí: sportu, her, pobytu v přírodě, setkání s přáteli… I tak  můžeme  být zbožní.  Být zbožný znamená být s  Bohem. A  to můžeme i v přírodě, na koupališti, na hřišti… Máme žít s vědomím,      típJ^ že Bůh je s námi, miluje nás na každém kroku.