2. PÁN JEŽÍŠ JAKO LÉKAŘ

Písmo svaté nám Pána Ježíše představuje jako Lékaře. Lékař je ten, kdo léčí nejrůznější nemoci. Léčení není vždy bezbolestné. Někdy stačí jen po určitou dobu užívat předepsané tablety, kapky nebo sirup. Někdy však lékař musí provést zákrok, který sice bolí, ale pomůže. Mnohdy i zachrání život. Pán Ježíš uzdravoval nejrůznější nemoci. V Písmu svatém se dočítáme, že vrátil zrak slepému, sluch a řeč hluchoněmému, uzdravil ochrnutého, malomocné… Protože měl božskou moc, nemusel čekat na účinek sirupů, tabletek, nebo injekcí. Uzdravil hned pouhým dotykem nebo slovem. Ukázal, že nechce, aby lidé trpěli. Všiml si nemocných mužů i žen, mladých, starých i dětí. Žádné utrpení mu nebylo lhostejné.

Lidé v době Pána Ježíše, ale i dnes, trpí nejen nemocemi a bolestmi těla. Mnohem závažnější nemocí je hřích, neodpuštění. Je velice bolestné, když člověk žije v hněvu nebo nenávisti. Hřích je smrtelná nemoc lidského srdce. Pán Ježíš to dobře věděl, proto uzdravoval nejen nemoci těla, ale také odpouštěl hříchy, přinášel pokoj a odpuštění těm, kteří o to žádali. Odpouštěl hříchy a dával zažít Boží lásku. „Ježíš chodil po celé Galileji, učil v jejich synagógách, kázaní evangelium království Božího a uzdravoval každou nemoc a každou chorobu v lidu.“ (Mt 4, 23)

Všichni nemůžeme Pána Ježíše následovat jako lékaře těla. Všichni nemůžeme vystudovat medicínu a pracovat v nemocnici. Můžeme pomáhat léčit jinak. Lékaři dnes umí vyléčit mnoho nemocí, ztlumit mnoho bolestí těla, ale to nestačí. Nemocí trpí mnoho vztahů, mnoho přátelství. Lidé trpí nemocemi, které se jmenují hněv, lakomství, neodpuštění, závist a mnoha dalšími hříchy. Pán Ježíš volá každého z nás, abychom pomáhali uzdravovat nemocné vztahy, abychom přinášeli odpuštění, porozumění… abychom oddalovali bolesti hádky, pomlouvání, závisti, lakomství… Staňme se pomocníkem, spolupracovníkem Ježíše- Lékaře!

2 Replies to “2. PÁN JEŽÍŠ JAKO LÉKAŘ”

  1. Překrásné téma.Tolik uklidnujici a tolik pravdive.Jsem vděčná ze mam moznost poznavat Pána Ježíše každým dnem vic.Děkuji take Pane za to ze uzdravujes cloveka jako celek.Dekuji za tve volani ke službě.Dej Pane at kazda služba je konána s láskou a Vírou v Tebe.Ne v nás ale v Tobe je nekonecna laska a spasení.Dekuji Ti ze smime byt tvým nástrojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..