8. FRANTIŠEK POKORNĚ ŽÁDÁ SVATÉHO OTCE O SCHVÁLENÍ JEHO ZPŮSOBU ŽIVOTA

František věděl, že nemůže opravovat Boží dům bez toho, aby byl poslušný Svatému otci, zástupci Pána Ježíše na zemi. Vydal se spolu s 12 bratry do Říma. Když předstoupil před Svatého otce, požádal jej o svolení žít podle evangelia v úplné chudobě jako Pán Ježíš. Předložil mu pravidla společného života sepsaná podle evangelia,

František si byl vědom, že rozhodnutí Svatého otce je pro něj velmi důležité. Potřeboval jeho schválení a zastání, aby bratři mohli jít do celého světa. Pokud mu Svatý otec souhlas nedá, nemůže ve svém způsobu života pokračovat. Svatý otec Inocenc III. schválil Františkův způsob života, takže se František vrátil do Assisi s radostnou zprávou, že společenství bratří smí žít v úplné chudobě podle evangelia a mohou se k němu přidávat další muži. Díky souhlasu Svatého otce mohli jít bratři do celého světa.

František dobře věděl, jak je důležité poslouchat. Velmi mu záleželo na tom, aby mohl ve svém způsobu života pokračovat. Ale byl ochotný a připravený poslechnout. I když nám se mnohdy nechce poslechnout a jsme přesvědčeni, že náš nápad je nejlepší, tak naše práce Boží požehnání nepřinese bez poslušnosti. Každý máme nějakého představeného – rodiče, učitele ve škole, katechety, kněze, které nám Pán Bůh poslal do života, aby nás vedli, abychom je poslouchali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..