Ohlášky Záhlinice 14. 2. – 1. neděle postní

Svátky a památky v týdnu:
Neděle 21. 2. – 2. postní

Mše svaté v týdnu:
Klikněte ZDE: Bohoslužby

Pobožnosti křížové cesty:
Úterý a čtvrtek v 16:30 hodin

– Popeleční středou 10. 2. jsme vstoupili do doby postní. Církev nás vybízí skrze půst, modlitbu a skutky milosrdenství k vnitřní duchovní obnově, sebeovládání, zbožnosti a také k pokání. Způsob půstu si volí každý sám. Vhodnou modlitbou i pokáním můžou být pobožnosti křížové cesty – úterý a čtvrtek v 16:30 h. Skutkem milosrdenství může být postní almužna. Papírové pokladničky, do kterých se vkládají almužny, jsou k vyzvednutí v kostele vzadu na stolku. Z našich „almužen“ podporujeme adoptovaného chlapce z Haiti.

– V neděli 14. 2. je pravidelná měsíční sbírka na opravy. Příští neděli 21. 2. bude sbírka Haléř sv. Petra. Při loňské sbírce jsme Svatému otci z naší arcidiecéze předali 3 372 090 Kč. Díky této sbírce může Svatý otec pomáhat potřebným po celém světě.

– Z pátka 26. na sobotu 27. 2. se připravuje spaní na kaplance pro děti 5-9 třídy ZŠ. Přihlášení v zákristii.

– Ve dnech 4. – 6. 3. bude v semináři v Olomouci duchovní obnova pro mladé muže od 17 do 35 let. Podrobnosti jsou vzadu v kostele na plakátku.

– Slovo arcibiskupa k přihláškám do semináře /přečíst/.

– Arcibiskupství olomoucké vyhlásilo výběrové řízení na místo ředitele/ředitelky Cyrilometodějského gymnázia, základní a mateřské školy v Prostějově a na místo ředitele/ředitelky Církevní základní školy a mateřské školy ve Zlíně. Podrobnosti pro zájemce jsou na plakátku ve vývěsce.

Další oznamy viz. Hulín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..