Aktuality z Centra pro rodinný život Arcibiskupství olomouckého Únor – březen 2016

Večerní kurz přípravy na manželství
Snoubence, kteří mají zájem pracovat na svém vztahu (bez ohledu na to, zda plánují církevní nebo civilní sňatek) zveme na večerní kurz. Pro snoubenecké páry, které chtějí uzavřít církevní sňatek, je tento kurz závazný. Obsahem kurzu jsou 4 večerní přednášky manželských párů, úkolové listy v páru, prostor k diskuzi, tipy na doma, rozšiřující informace k přednáškám online. Probereme 4 témata: Komunikace a řešení konfliktů; Já a moje rodina; Manželství a sexualita; Víra a vztah k Bohu v manželství. Výstupem je certifikát o absolvování kurzu. Kurz jako takový je zdarma. Termíny zimního kurzu: 22. 1., 5. 2., 19. 2., 4. 3. 2016 (pátky). Večerní semináře probíhají vždy od 17.00 do 19.30 hod. na Biskupském nám. 2 v Olomouci (sál Kurie arcibiskupství ve 2. patře). Pro přihlášení vyplňte, prosíme, vstupní dotazník (posílejte do 17. 1. 2016), který najdete spolu s dalšími informacemi na www.rodinnyzivot.cz. Přednášející jsou absolventi Kurzu pro lektory snoubenců. Termíny dalších letošních kurzů jsou: 18.3., 1.4., 29.4., 13.5. (Jarní kurz) │ 20.5., 3.6., 17.6., 1.7. (Letní kurz) 30.9., 14.10., 4.11., 11.11. (Podzimní kurz). Kontaktní osoba: Lucie Cmarová, 587 405 250, cmarova@arcibol.cz.

Setkání žen v obtížných životních situacích
Zveme ovdovělé, svobodné, vdané či rozvedené ženy na pravidelná setkání v Olomouci. Nejbližší setkání pod názvem „Proč a jak se smiřovat“ bude mít 9.2. P. Antonín Krasucki z olomouckého kláštera dominikánů. Uskuteční se ve farním domě (1.patro) u katedrály na Mlčochově ulici č.7 od 16 hod. Další setkání bude s MUDr. Jitkou Krausovou, OV na téma „Zranění v rodinném a osobním životě I.“ v úterý 8. 3. opět v 16 hod. ve farním domě. Kontaktní osoba: Alena Večeřová, vecerova@arcibol.cz, tel.: 587 405 250.

Manželské večery
Vyjděte si se svou polovičkou na rande! Kurz je určen pro každou manželskou dvojici, která chce investovat do svého vztahu (na délce manželství nezáleží). Je užitečný jak pro manželství bez problémů, tak pro ty, kteří mají potíže. Soukromí každého páru je respektováno. Jedná se o 8 čtvrtečních večerů, vždy od 18.00 do 20:30 hod.; termíny: 11. 2., 25. 2., 3. 3., 10. 3., 17. 3., 31. 3., 7. 4. a 14. 4. 2016. Budou se rozebírat tato témata: Budování pevných základů; Umění komunikace; Řešení konfliktů; Síla odpuštění; Rodiče a rodiče partnera; Dobrý sex; Láska v akci. Poslední závěrečný večer nese název: V čem spočívá hezké manželství. Manželské večery budou probíhat v Olomouci, v klášteře dominikánů na Slovenské 14. Struktura večerů: Večeře při svíčkách u stolku pro dva – Promluva – Rozhovor v páru – Domácí cvičení (žádná skupinová cvičení!). Cena kurzu (zahrnuje cenu večeří a materiály) je 1 800,- Kč za pár. Přihlášky a bližší informace najdete na www.rodinnyzivot.cz. Kontaktní osoba: Lucie Cmarová, 587 405 250, cmarova@arcibol.cz.

Pouť zamilovaných
„Láska je dar pro druhého“ a abychom za tento velký dar poděkovali, zveme všechny mladé páry, snoubence, manžele – mladší i starší, na Pouť zamilovaných. Uskuteční se v sobotu 13. února (v rámci Národního týdne manželství) v poutním kostele Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou. Program začíná ve 14 hod. Kromě poutní mše svaté se účastníci můžou těšit na zajímavý doprovodní program – přednášku Mgr. Ing. Františky Böhmové a svědectví manželského života Petra a Jarmily Kolískových. Mši svatou bude celebrovat otec PhDr. Jan Kornek, ThLic., Lic.SL v poutním kostele, kde najdete také oltář sv. Valentina… Po ní nebude chybět ani tentokrát Valentínská večeře (zvěřinová pochoutka) z místní farní kuchyně, vždyť „Láska prochází žaludkem“ Příspěvek na režie a občerstvení 50,- Kč; Valentínská večeře 95,- Kč. Kvůli omezené kapacitě je potřeba se přihlásit předem na www.rodinnyzivot.cz ! Nabízíme možnost hlídání dětí! Kontaktní osoba: Josef Záboj, tel.: 587 405 292, e-mail: zaboj@arcibol.cz.

Seminář pro účastníky základního kurzu KER ,,Komunikace v rodině“
Srdečně zveme na nadstavbový seminář pro účastníky základního kurzu KER na téma: ,Komunikace v rodině“. Uskuteční se 27. 2. od 9.00 do 12.00 hod. na Biskupském náměstí 2 v Olomouci. Seminář povede Bc. Marcela Anežka Kořenková – psychoterapeutka, facilitátorka, konzultantka v oblasti rodičovského a vztahového poradenství a lektorka vzdělávacích programů pro dospělé. Cena semináře je 250 Kč za osobu. Na akci je třeba se přihlásit (odkaz na přihlašovací formulář najdete na www.rodinnyzivot.cz). Kontaktní osoba: Bc. Marcela Anežka Kořenková, tel. – 733 522 339, e-mail – korenkovam@email.cz.

Postní duchovní obnova pro muže
Muže, manžele, otce zveme na jednodenní postní duchovní obnovu. Bude se konat 5. 3. v klášteře bratří kapucínů na Kapucínské ulici č.2 v Olomouci a povede jí P. Josef Glogar salesián působící v Prostějově. Nebude chybět možnost přijmout svátost smíření, vrcholem bude slavení mše svaté. Příspěvek na režie a občerstvení je 60,- Kč; cena obědu je 40,- Kč (gulášová polévka s chlebem). Je třeba přihlásit se předem pomocí formuláře, který spolu s dalšími informacemi najdete na www.rodinnyzivot.cz. Kontaktní osoba: Peter Markovič, 587 405 293, e-mail: markovic@arcibol.cz, skype: peter.markovic.office.

Postní duchovní obnova pro manžele na Bouzově
Srdečně zveme manžele k postnímu celodennímu zastavení, které se uskuteční v sobotu 19. 3. od 9.45 do cca. 16.30 hod. Tématem obnovy bude „Svědectví a odkaz manželství blahoslaveného Karla I. Habsburského a jeho manželky Zity pro naše manželství“. Duchovní obnovou bude provázet P. Metoděj Hofman OT (místní farář a člen Německého řádu). Promluvy si vyslechneme v radničním sále obecního úřadu Bouzova. Závěrečná mše svatá bude slavena v kapli sv. Alžběty přímo na krásném hradě Bouzov. Občerstvení a oběd bude zajištěn. Kontaktní osoba: Josef Záboj, tel.: 587 405 292, e-mail: zaboj@arcibol.cz.

Víkendová duchovní obnova pro seniory
Duchovní obnova pro seniory se koná 18.-20. 3. na Velehradě. Součástí jsou přednášky zaměřené na „radosti a starosti“ stáří, rodinné vztahy, vztah k Bohu a prohloubení duchovního života. Během víkendu bude opět příležitost ke společným modlitbám, rozjímání, adoraci, mši sv., svátosti smíření, popř. i svátosti pomazání nemocných a k rozhovoru s knězem a s lektorkami. Bližší informace najdete na www.rodinnyzivot.cz. Přihlásit se můžete telefonicky nebo písemně na adrese: Marie Budínová, Prostřední 437, 765 02 Otrokovice, tel.: 608 407 141.

SMS služba – 731 731 800 – „Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.“
Již čtvrtým rokem máte možnost zasílat nám vaše osobní prosby, za které chcete, aby se pracovníci našeho Centra společně s vámi modlili. Vaše úmysly budou nést ve svých modlitbách i Milosrdné sestry svatého Kříže z komunity na olomouckém arcibiskupství. Každý čtvrtek je pak za všechny tyto úmysly sloužena mše svatá P. Petrem Bulvasem (obyčejně v biskupské kapli Narození Páně). Prosby můžete posílat SMS zprávou na tel. číslo 731 731 800 (tento způsob vám nabízí anonymitu). Další možnost je zaslání prosby na e-mailovou adresu rodina@arcibol.cz (prosby nebudou nikde zveřejněny). „Proste, a dostanete, aby se vaše radost naplnila.“ (Jan 16,24b)

Texty k Roku Milosrdenství pro setkávání společenství
Centrum pro rodinu připravilo na rok 2016 skripta pod názvem „Milosrdní jako Otec“. Texty slouží jako inspirace ke společnému setkávání manželů, rodin či pro jednotlivce. Skripta nabízí na každý měsíc v roce (kromě prázdnin) rozjímání nad jinou kapitolou z Písma (např. o Milosrdném Samaritánovi, Nemilosrdném služebníku, Marnotratném synovi a další), nad kterou se můžete zastavit a použít ji jako možnou inspiraci pro své rozhodování a jednání. Většina zamyšlení je inspirována slovy papeže Františka a dalšími významnými osobnostmi.
Jako přílohy textů budou uvedeny další materiály, které vám pomohou lépe se orientovat v Roce Milosrdenství. Texty jsou k dispozici volně ke stažení na webových stránkách: www.rodinnyzivot.cz. Bližší informace na mailu: reznickova@arcibol.cz.

MATERIÁLY A INSPIRACE
Na našem webu www.rodinnyzivot.cz jsou vám k dispozici různé materiály a inspirace, které můžou posloužit vám vaší rodině, farnosti, nebo různým společenstvím.
Pro setkání seniorů ke školnímu roku 2015/16 nabízíme nová skripta na téma: „Svatý rok Milosrdenství se svatými řeholníky“. Kontaktní osoba: Lucie Cmarová, 587405250, cmarova@arcibol.cz.

PORADENSTVÍ
Poradenství pro rodiče – Bc. Marcela Kořenková
Manželské a rodinné poradenství – Mgr. Vít Hušek, Th.D.
Poradenství v obtížných životních situacích – Bc. Marcela Řezníčková
Pastorálně terapeutické poradenství – MUDr. Jitka Krausová
Bližší informace o poradenství a termínech získáte na tel. 587 405 250-3, rodina@arcibol.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..