Pampelišky ve Štípě

Moc hezký den ve vzájemné blízkosti prožily pampeliškové rodiny (čili rodiny, které se zapojují do  hulínského společenství maminek s dětmi)  v sobotu 18. března, kdy jsme vyrazili na pouť do blízké Štípy. Přestože je to z Hulína jen necelá půlhodinka cesty, spousta z nás byla v tamním kostele poprvé. Hned začerstva, dokud nebyli caparti ještě unavení, jsme prožili vrchol dne – náš otec Jiří pro nás odsloužil mši svatou. Bohoslužba byla přizpůsobená dětem, kterých jsme s sebou měli asi třicet, a podle svých sil se všichni zapojovali. Starší kluci ochotně ministrovali, při kázání děti s radostí odpovídaly na otázky (devítiletý Vojta všechny ohromil svými znalostmi – věděli jste, že fíkovníku se říká smokvoň?), společně jsme zpívali a bohoslužbu oběti prožili kolem oltáře. Věříme, že i Pánu Ježíši se tam s námi líbilo.

Pak jsme chvíli odpočívali v překrásném farním zázemí – mají tam nový veliký sál, kam se pohodlně vešlo našich 50 účastníků, s moderně vybavenou kuchyní i potřebným nádobím a spoustou hraček pro děti. Tady jsme ohřáli dovezené jídlo a společně jsme poobědvali.  A protože venku bylo krásné počasí, po kafi bylo načase vyrazit ven a prozkoumat okolí. Správce štípské farnosti otec František nám nejdřív ukázal chrámovou kryptu (bylo to dobrodružné, k vidění byla i nefalšovaná rakev s ostatky), a také starý štípský kostelík, který farnost nedávno opravila. Poté jsme vyrazili na procházku do lesa, děti cestou plnily připravené úkoly a rodiče měli čas si ještě popovídat.

Děkujeme našemu otci Jiřímu, že celou pouť pomohl zorganizovat a také farnosti Štípa, že nás tak vřele a ochotně pohostili!