Biblické skupinky

Nová společenství, která se zaměřují na společné promýšlení evangelia, se začínají pravidelně scházet v našich farnostech. Tato aktivita má svoje kořeny v nedávno skončené synodě: Farníci z Hulína i Záhlinic, kteří se během minulé zimy účastnili synodálních skupinek, projevili přání potkávat se i nadále a čerpat povzbuzení ze společných hovorů o životě ve víře.

První setkání nad evangeliem už proběhla. Skupinky se scházejí pravidelně každých 14 dní, v úterý od 18 hodin pod vedením Jaromíra Kopřivy a ve středu od 19 hodin s Markétou Večeřovou a Zdeňkou Hložkovou. Záhlinickou skupinku povede Václav Bureš.

Moderátoři biblických společenství se na svoji novou úlohu mohli během uplynulých měsíců připravit. V létě totiž na hulínské faře probíhal kurz „Jak vést biblickou skupinku“, který vedl vynikající český biblista P. Doc. Petr Chalupa.