Ohlášky Hulín 23. 10. – 30. neděle v mezidobí

Pátek: svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů

Sobota: bl. Marie Restituty Kafkové, panny a mučednice

Neděle: 31. neděle v mezidobí

Pondělí (18:00): za + Boženu Nemethovu a její manžely, rodiče Prokešovy, sourozence, duše v očistci s prosbou o ochranu Boží * rodině

Středa (18:00): adorace a svaté přijímání

Pátek (18:00): za kmotřenky Anežku a Magdalénku a celou rodinu

Sobota (18:00): za + Jaroslava Šenka, jeho rodiče, sestru, za ochranu a Boží požehnání pro * rodinu

Neděle (9:30): za Marii a Josefa Vrtaníkovy, syna Josefa, duše v očistci a za * rodiny

1. Věřící katolíci v České republice mohou obdržet plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé. Pokud tedy věřící z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 1. do 8. listopadu, mohou odpustky pro zemřelé získat již od 25. října do 1. listopadu. Toto dovolení se uděluje na následujících pět let, tedy do roku 2026.

Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci jsou následující:

1. daný den přijmout eucharistii,
  2. navštívit hřbitov a zbožně se pomodlit za zemřelé,
  3. pomodlit se na úmysl Svatého otce,
  4. v okruhu těchto dní vykonat svátost smíření.

1. Tvoří se nové internetové stránky farnosti, abychom mohli zveřejnit jména pro služby ve farnosti – úklid, lektoři a jiné, potřebujeme souhlas, prosím přijďte před lavice po mši svaté, abyste podepsali souhlas se zveřejněním vašeho jména.

1. Poděkování za brigádu a informace o dalším postupu prací na zdravotním středisku.

1. Dnes odpoledne vás zvu do kostela sv. Václava v 17:00 hod. na podzimní koncert pěveckého sboru Smetana Hulín a pěveckého sboru Cantus Morkovice.